Mantoloma Uygulamaları

Biz Sizi Arayalım

Binamı Neden Mantolama Yapmalıyım ?

MANTOLAMA Sistemleri binalarınızda % 50 % 70 Oranında Isı Yalıtım Sağlar,Dış Cephe Mantolama Sistemleri ile binalarınız Yeni Bir Görünüm Sağlar. Mantolama En yaygın ısı yalıtım sistemlerinin başında gelir. Doğalgaz veya başka bir enerji kaynağının tasarrufunu sağlar. Bu şekilde gerekli ısı izolesini sağlamak amaçlı kullanılır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri ile mantolaması yapılan bir binanın hiç ısı yalıtım işlemi uygulanmayan binalara oranla ısı kaybı %80 azalmaktadır. Bu büyük oran ile kabarık faturaların gelmesi engellenebilir.KARLAY GRUP Olarak Binalarınıza Mantolama İşlemi Yapılmadan Önce Teknik Ekibimiz Tarafından Binanızın Fotoğrafları Çekilip Mantolama Yapılacak Cephelerinizin 3D Modellemeleri Çizimleri Tarafımızdan Yapılarak Beğeninize Sunulacaktır.

Dış cephe mantolama ile yalıtımı sağlanan yapının dışardan rüzgarı, soğuğu ve nemi emmesi engellenmekle birlikte yapı içerisindeki ısının da dışarıya çıkışı engellenmektedir. Dış cephe mantolama da kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir. Dış cephe mantolama ile oratalama olarak %50 ile %60 lık ısı tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

 

Dış Cephe Yalıtımında Paket Çözüm

Dünyada uzun yıllardan beri kullanılan ve ülkemizde de ısı yalıtım işlemlerinde en çok tercih edilen sistem mantolamadır. Mantolama, yapıların dış yüzeylerinin boşluk bırakmadan ısı yalıtım levhaları kullanılarak kaplanması işlemidir. Bu işlem, yapıların yüzeylerine ısı levhalarının yapıştırılması, dübellenmesi ve sonrasında ise sıvama ve boyama işlemlerinin uygulanması ile yapılır. Mantolama işlemi, külfetli ve zor bir iş değildir. Bir kez kurdurup, yıllarca kullanacağınız sistemi seçerken titiz davranmalısınız. Kurulan sistem yıllara meydan okumalı ve en son teknolojiyle üretilmeli; kısaca en iyisi olmalıdır.

Dış cephe ve yalıtım ürünlerinde sektörün öncüsü olan KARLAY ısı yalıtım uygulamalarınızda; ısı yalıtım levhasından yapıştırma harcına, mantolama dübelinden köşe profiline varıncaya kadar uygulama için ihtiyaç duyulacak tüm malzemeleri bir paket sistem olarak hizmetinize sunmaktadır.

Mantolamanın Faydaları

Uzun ömürlü: Tam 30 yıl enerji maliyeti tasarrufu sağlar.

Hesaplı: Kış aylarında daha az yakıtla daha çok ısınmamızı sağlarken, yaz aylarında serinlemek için harcadığımız elektrik miktarını azaltır.

Sağlıklı: Isı yalıtım sistemi uygulanmış binalarda ısıl konfor oluşur. Bu sayede binaların iç yüzeylerinde oluşan terleme ve bakteri üremesi önlenmiş olur.

Sağlam: Zaman içinde sıcak/soğuk, yağmur, donma ve rüzgar nedeniyle oluşan yüzey gerilmelerine karşı koyar. Duvar iç gerilmelerini, çatlakları, taşıyıcı sistem demirlerinin paslanmasını engeller ve yapı hasarlarını önler.

Seçici: Binanın içinden/dışından gelip diğer yöne geçmeye çalışan su buharına izin verir, suyun geçmesini engeller. Bina dış cephesinde yer alan kolon, kiriş, perde duvar gibi bünyesinde, demir donatılar olan bina elemanlarının, ısı köprüsü oluşturmaları engellenmiş olur.

Kolay: Her türlü yüzeye ve ortam şartlarına rahatlıkla adapte edilebilir...

Mevsimsel: Kışın sıcak, yazın serin bir mekan elde edilir.

Çevreci: Daha az yakıt kullanılacağından çevre kirliliğini azaltır.

Hafif: Isı yalıtım sistemi hafiftir ve taşıyıcı sisteme yük bindirmez.